699,00 €
Hinta sis. alv. 25.5%Uutuus TEBOIL GLYCOLD VCS keltainen jäähdytinneste on nyt saatavilla 200l tynnyreissä. TEBOIL GLYCOLD VCS on uusi pitkän vaihtovälin jäähdytinnestetiiviste, joka perustuu monoetyleeniglykoliin ja joka on sekoitettava veteen ennen käyttöä. Se sisältää orgaanisten happojen suoloihin perustuvan lisäainepaketin (OAT). TEBOIL GLYCOLD VCS Ei sisällä silikaattia, boraattia, 2-etyyliheksaanihappoa, nitriittiä, amiineja eikä fosfaattia.
TEBOIL GLYCOLD VCS tarjoaa suojaa:
• Optimaalinen lämmönsiirto
• Optimaalinen pakkassuoja
• Optimaalinen suoja ylikuumenemista vastaan
• Optimaalinen yhteensopivuus tiivisteiden ja kumien kanssa
• Erittäin hyvä pitkäaikaisstabiilisuus
TEBOIL GLYCOLD VCS sopii henkilöautojen ja raskaiden hyötyajoneuvojen moottoreille. Se soveltuu erityisesti henkilö- ja kuorma-autojen moottoreihin, joissa vaaditaan VOLVO VCS tai RENAULT TYPE D luokituksen jäähdytinestettä. Soveltuu myös erinomaisesti nykyaikaisiin moottoreihin ja jäähdytysjärjestelmiin, joissa käytetään perinteisten materiaalien ohella alumiinia, kuparia, messinkiä, sekä muovi- ja kevytmetalliseoksia.
HUOM TYNNYRITILAAJA LUE TÄMÄ! Kaikki 200L tynnyritilaukset toimitetaan rahtivapaasti tilausosoitteeseen. Valitse ostoskorin toimitustapavalikossa maksuton kohta ”200L TYNNYRIT ILMAINEN OVELLE TOIMITUS”!
Voit valita tynnyritilauksiin mukaan 10L, sekä 20L astioita haluamasi määrän. Voit valita mukaan myös 4L astioita, mutta muista, että valitset aina täyden neljän kappaleen laatikon, eli 4 x 4L. Rasvoja voit myös valita mukaan tilaukselle 18kg ja 50kg astioita, sekä 400g tuubeja täysiä laatikoita, esim. Solid 2 x 12kpl , 24kpl , 36kpl jne.
Loppu varastosta